Системи очищення води лабораторні (деіонізатори)

За допомогою деіонізаторів здійснюється деіонізація, інакше демінералізація води, тобто позбавлення від позитивних та негативних іонів, а також від надлишку електронів. Процес забезпечують за допомогою іонообмінних смол. Виміряти ефективність системи очистки води від іонів можна по підвищенню її електроопору та зниженню електропровідності. Однак деіонізована вода не завжди являється чистою, тому що в ній можуть знаходитися домішки неіонної природи — органічні сполуки, бактерії, ендотоксини та інші. Тому технології отримання чистої (тип II) і надчистої (тип I) води з водопровідної включають додаткові засоби очистки методами вугільної адсорбції, механічної фільтрації, мікро- та ультрафільтраціЇ, УФ-стерилізації, фотоокислення, зворотного осмосу, та іонного обміну.

Класи чистої води

Градація води за класами чистоти дозволяє підібрати відповідну систему очищення води. Ключовими параметрами диференціації при цьому є такі показники, як:

  • Питома електропровідність. Провідність вимірюється в мікросіменсах на см (мкСм/см) та являється зворотною до електричного опору величиною. Визначає здатність рідини проводити електричний потік, що відображає кількість іонів у ній. Застосовується для класифікації води у межах «сира-питна».
  • Питомий електричний опір. Вимірюється в МОм на см при 25 градусах. Більш точно відображає вміст іонів, ніж показник електропровідності, через що частіше використовується при оцінці ультрачистої води.
  • Вміст загального органічного вуглецю. Органічні сполуки можуть зустрічатися у воді в різних формах, визначати їх окремо нераціонально. Найкраще про ступінь органічного забруднення води свідчить показник загального органічного вуглецю у розчині, який можна розглядати як універсальний індикатор. Вимірюється в процесі окислення органічних речовин з послідуючою реєстрацією кількості продуктів окислення.
  • Кількість бактерій та ендотоксинів. Свідчить про бактеріальне забруднення рідини. Визначається як число утворюючих колонії мікроорганізмів в 1 мл води. Сучасні системи очищення води здатні знижувати рівень бактеріального обсіменіння за рахунок УФ-опромінення, фільтрації та обробки розчинами для стерилізації.

Існує декілька національних та закордонних стандартів з описом вимог до води, що використовується в обладнанні для очищення води аналітичних, хімічних та бактеріологічних лабораторій, в медичній галузі, промисловому водоочищенні тощо. В нашій країні чистота очищення води регламентується стандартами ISO 3696:2003 та вимогами ДСТУ. Відповідно до них виділяють такі класи чистоти води:

  • Ультрачиста вода І класу — потрібна для високочутливих методів рідинної хроматографії, плазмової та атомно-абсорбційної спектроскопії, молекулярної біології та вирощування культур живих клітин.
  • Вода ІІ класу чистоти (деіонізована) — використовується в біохімічних та клінічних аналізаторах для приготування розчинів, буферів, реагентів, мікробіологічних середовищ.
  • Вода ІІІ класу чистоти підходить для використання в посудомийних машинах, автоклавах, стерилізаторах, для первинної очистки перед ультраочищенням та ін.)

Системи очищення води — ціна і види в Лаб-сервісі

Українська компанія Лаб-сервіс пропонує замовникам системи очищення води для лабораторій ADRONA від латвійського виробника SIA ADRONA. Це обладнання, за допомогою якого здійснюється підготовка води ІІІ, ІІ та І класів чистоти для будь-яких потреб лабораторії. Компактне обладнання здійснює підготовку води для повного спектру лабораторних потреб та будь-яких лабораторних застосувань, дозволяючи отримувати воду ІІІ-го, ІІ-го та І-го класів чистоти згідно ДСТУ ISO 3696:2003.

Плюсами деіонізаторів ADRONA можна вважати:

  • Компактність.
  • Розширений діапазон продуктивності від 7 до 50 л/год.
  • Відповідність якості очищеної води стандартам ISO, що підтверджується незалежними референтними лабораторіями в ЕС.
  • Автоматична рециркуляція води, зберігаємої у резервуарі.
  • Графічний кольоровий або чорно-білий дисплей, на якому відображаються основні показники стану системи та чистоти води — провідність, ТОС (показник загального органічного вуглецю).
  • Моніторинг ресурсів попередніх фільтрів та окремих модулів.
  • Повний виробничий цикл — від забору водопровідної води і первинної очистки до кінцевого чистого продукта, накопичуваного в резервуарі.

Серед деіонізаторів ADRONA, запропонованих Лаб-сервісом можна виділити системи для отримання надчистої і чистої води (І та ІІ класу відповідно). Це серії В30, ЕЗО, Crystal EX та інші. Кожна з них представлена в трьох конфігураціях:

  • Trace. Базова без модулів фотоокислення і УФ-стерилізації.
  • HPLC — із модулем фотоокислення для зниження ТОС.
  • Bio — з модулем УФ-стерилізації та ультрафільтром для глибокого очищення від бактеріологічних домішок (ендотоксинів, РНКзи, ДНКзи).

Крім того, в онлайн-магазині Лаб-сервіса можна купити систему очищення водидля загально-лабораторних потреб ІІІ класу очистки. В цьому плані рекомендуємо серії Sterifeed, Clinic, Radix, в яких очистка здійснюється методом зворотного осмосу та електродеіонізаціі. Продуктивність серії Radix доходить до 60-100 л/год.

Наші ціни максимально наближені до цін виробника і залежать від складності конфігурації системи, продуктивності та застосованих методів очищення. Якщо ви потребуєте якісної та ефективної системи очистки води — звертайтеся, наші менеджери завжди на зв’язку і готові надати професійну консультацію безкоштовно.